Kocioł o podwyższonym standardzie jest przyjazny dla środowiska. Posiada wszelkie wymagane badania ekologiczne oraz certyfikat 5 Klasy i ECODESIGN.
Kocioł QUAD i PELLATRON został zaprojektowany z myślą o osobach, które posiadają małe kotłownie. Kompaktowe wymiary pieca powodują, że można go zamontować w bardzo małym pomieszczeniu. Zaletą kotła jest również jego zbiornik zasypowy, znajdujący się na kotle. Zastosowana konstrukcja wymiennika powoduje, że kocioł utrzymuje wysoką sprawność pomimo swoich nie dużych wymiarów. Doskonale pracuje nawet w niskim zakresie mocy grzewczej, jest bardzo energooszczędny. Charakteryzuje się cichą pracą, dużą niezawodnością i płynną regulacją intensywności spalania. Poza tym jest przyjazny dla środowiska.
Kotły posiadają 5 klasę według normy PN EN 303-5:2012! Jest to norma dotycząca kotłów grzewczych na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500 kW. Klasyfikuje piece pod względem sprawności cieplnej oraz emisji szkodliwych substancji do środowiska. Ten produkt posiada również certyfikat ECODESIGN, a więc przyczynia się do poprawienia jakości powietrza dzięki poszanowaniu energii i paliwa!
Kocioł spełnia wymagania dla kotłów o podwyższonym standardzie z emisyjnością cząstek stałych poniżej 20 mg/m3.
Wymiennik ciepła został zintegrowany z zasobnikiem paliwa, palnikiem oraz automatyką kotła tworząc kompletny „układ grzewczy”. Komora paleniskowa ma postać walca wyposażona jest w palnik pelletowy przystosowany do spalania szerokiej gamy biomasy.
Kotły dostępne są o mocach 10kW, 15kW, 20kW, 25kW oraz 30kW. Dzięki nowoczesnej technologii urządzenie zapewnia komfort użytkowania. Jest to doskonała alternatywa dla paliw takich jak węgiel, olej czy gaz.
Kocioł wyposażony jest w regulator ecoMAX860 TOUCH.
Moduł
- Kontroluje proces spalania w kotłach z zapalarką na paliwo typu pellet oraz jest przystosowany do obsługi energooszczędnych pomp elektronicznych,
- obsługuje obieg grzewczy CO i CWU oraz obiegi mieszaczowe,
- posiada dotykowy wyświetlacz 5″ lub 4,3″, który umożliwia montaż na przedniej części kotła,
- zapewnia komfort poprzez współpracę ze zdalnym sterowaniem.
Funkcje
- Aktualizacja oprogramowania przez kartę microSDHC lub miniUSB,
- konfigurowalne wyjście H (alarmy, kocioł rezerwowy, pompa przewałowa, pompa cyrkulacyjna),
- rozbudowa o moduły dodatkowe B i C,
- tryb Lato/Zima, profesjonalne krzywe grzewcze dla kotła i obiegów mieszaczowych, praca z rusztem, wyświetlany poziom paliwa, detekcja zadziałania STB,
- adaptacyjne sterowanie mieszaczami,
- współpraca z buforem cieplnym,
- współpraca przez ISM oraz WiFi ze zdalnym sterowaniem i modułem internetowym ecoNET300 oraz aplikacją ecoNET.apk i ecoNET.app, co pozwala na zarządzanie całym systemem grzewczym on-line.
Palnik KIPI:
W palniku zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne mechanizmu czyszczenia – rotacyjną komorę spalania oraz nadmuchową, dzięki czemu:
- palnik sam oczyszcza się z popiołu i zgorzelin, w sposób ciągły odprowadzane są produkty spalania z komory paleniskowej i nadmuchowej, nie wpływając na utratę mocy palnika
- nie występuję problem zapychania się komory, który jest najczęściej spotykanym problemem wśród innych palnikach dostępnych na rynku
- bezawaryjną pracę palnika
- przedłużają jego żywotność
- eliminuje wszelkie problemy związane z narastaniem i gromadzeniem się zgorzeli w obu komorach
UWAGA!!! PIERWSZE URUCHOMIENIE MUSI BYĆ WYKONANE TYLKO PRZEZ WYKWALIFIKOWANEGO INSTALATORA KIPI.
KOSZT ORIENTACYJNY – 500 zł
Obsługa kotła ograniczona jest do minimum – wymaga tylko tymczasowego uzupełnienia podajnika w opał i okresowym usuwaniu niewielkiej ilości popiołu. W zależności od zapotrzebowania na ciepło jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni. Dzięki wizjerowi łatwo i szybko sprawdzą Państwo poziom opału.
Dodatkowo do kotła klient może dokupić u nas:
- AUTOMATYCZNY SYSTEM ODPOPIELANIA
Dzięki niemu eksploatacja kotłów jest o wiele wygodniejsza. System ten zapewnia bezobsługowe i komfortowe usuwanie popiołu powstałego w procesie spalania. Usuwany jest on z płyty paleniska za pomocą przenośnika ślimakowego z przekładnią z komory pod palnikiem do popielnika. System gwarantuje od 1 do nawet 3 miesięcy automatycznego usuwania popiołu z kotła.
Grupy pompowe łączą w jednej zwartej i dobrze izolowanej obudowie kilka elementów instalacji, dzięki temu zajmują mniej miejsca. Ponadto, w wariancie zawierającym grupę pompową, kocioł można podłączyć do instalacji wraz z zaworem anty-kondensacyjnym.